PRZEDSZKOLE

Koncepcja Pracy Dwujęzycznego Przedszkola Twórczych Umysłów Sunny Kids' Academy

Charakterystyka placówki

O  przedszkolu

Przedszkole działa od maja 2015 roku. Znajduje  się przy ulicy Piekoszowskiej w Kielcach w nowoczesnym budynku oraz przy ulicy Triasowej . Przedszkole posiada trzy oddziały.

W naszym przedszkolu są dzieci od 2,5 do 6 lat.
Pracujemy od godz.6.30 do godz.17.30, od poniedziałku do piątku.

Jesteśmy dwujęzycznym przedszkolem, które stara się poprzez  zabawę wprowadzac w świat  języka angielskiego.


• Nasza kadra do zgrany zespół nauczycieli

 

Kadra pedagogiczna do nauczyciele posiadający pełne kwalifikacje do pracy w przedszkolu. Jest to zespół nauczycieli, do których mamy zaufanie. Łączy nas wspólna pasja pracy z dziecmi. Pracujemy jako zespół, wspólnie planujemy i realizujemy nowe projekty.

Nasi nauczyciele mają również doświadczenie w nauce języka obcego.
 

Dzieci naszym potencjałem

W codziennej pracy kierujemy się myślą, że w każdym dziecku drzemie ogromny potencjał, a naszym priorytetowym zadaniem jest pomoc wszystkim dzieciom w rozwinięciu skrzydeł. Cele, jakie dzieci realizują każdego dnia z pomocą nauczycieli mają ścisły związek z rozwijaniem indywidualnych, dziecięcych zdolności.
Dzieci uczęszczając do naszego przedszkola rozpoczynają edukację w najmłodszej grupie, gdzie poznają swoich pierwszych opiekunów – ich kochane ciocie. Do końca pobytu w przedszkolu wychowawca prowadzący grupę opiekuje się dziećmi. Taka organizacja pozwala dzieciom czuć się bezpiecznie ze swoim wychowawcą.

 

Okno na świat

 

Poprzez stosowanie najskuteczniejszych metod nauczania dajemy możliwość naszym Przedszkolakom osiągania najlepszych wyników rozwoju. Sprawdzone metody, nowatorskie rozwiązania, otwarta na nowe wyzwania koncepcja pracy sprawia, że dzieci kończąc edukację przedszkolną mają świetny start w przyszłość, są pewne swoich umiejętności, zdolne, bogate w doświadczenia, ciekawe nowych wyzwań.
 

Nauczanie języka angielskiego

 

Zgodnie z koncepcją pracy przedszkola nauczanie języka w przedszkolu jest ważnym ogniwem edukacji naszych przedszkolaków.
Zapewniamy naszym przedszkolakom codzienny kontakt z językiem angielskim. Wiemy, że naukę języków obcych powinno się rozpoczynać jak najwcześniej, gdyż tylko dziecięcy umysł jest najbardziej chłonny, a narząd mowy jeszcze bardzo plastyczny i zdolny do bezbłędnego odtwarzania poznawanych obcojęzycznych słów. Nauka wtedy odbywa się zupełnie naturalnie i w związku z tym istnieje duża szansa na osiągnięcie w późniejszym okresie przez dziecko – dwujęzyczności.

Specjalny zestaw ćwiczeń wykorzystujących ruch, muzykę, plastykę i zabawę w nauce pozwala na przejście wszystkich etapów nauki: od oswojenia z dźwiękami języka angielskiego, aż po jego aktywne użycie.

Nasi pedagodzy to osoby , które posiadają pełne kwalifikacje do nauczania języka angielskiego. 
 

Nasze przedszkole jest bezpieczne

 

Nasze kolorowe sale, w których przebywają dzieci, a także wszelkie inne pomieszczenia, zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo przedszkolakom. Przeszliśmy surowe i drobiazgowe kontrole przeciwpożarowe oraz sanepidowskie, dzięki czemu możemy zapewnić, iż Państwa dzieci uczęszczać będą do bezpiecznej placówki.
Meble i wyposażenie sal, a także wszystkie zabawki którymi bawią się dzieci, posiadają niezbędne atesty i zostały specjalnie zaprojektowane z myślą właśnie
o najmłodszych użytkownikach.

 

Opieka specjalistyczna

 

W naszym przedszkolu opracowaliśmy specjalny system wspierania pomocy psychologiczno pedagogicznej wspierania i korygowania rozwoju dzieci.
Wszystkie dzieci, w zależności od potrzeb objęte są profesjonalną opieką logopedyczną i pedagogiczną.

Podejmujemy także inne działania terapeutyczne i profilaktyczne w ramach naszego systemu.
 

Wyżywienie

Śniadania ,obiady , podwieczorki dostarczane są przez sprawdzoną firmę cateringową.
Współpracujemy z profesjonalnymi dostawcami i producentami żywności oraz znaną od lat, cieszącą się bardzo dobrą opinią firmą przygotowującą obiady, dzięki czemu oferowane w naszym przedszkolu jedzenie jest smaczne i zawsze świeże.
 

Współpracujemy z:

 • Strażą Miejską

 • Strażą Pożarną

 • Policją

 • Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna

 • Urzędem Miasta Kielce

 • Miejskim Centrum Kultury

 • Ośrodkiem Zdrowia

 • Kieleckimi Przedszkolami i Szkołami

 • Logopedą

 • Uniwersytetem im. Jana Kochanowskiego

 • Teatrem Lalki i Aktora "Kubuś"